Lekarze apelują o korzystanie z kasków podczas jazdy na rowerze czy hulajnodze. Mówił o tym w Radiu Gorzów dr Tomasz Grzechnik, kierownik Oddziału Chirurgii i Urologii Dziecięcej Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Lekarze stoczyli tam walkę o życie 16-letniej Pauliny. Dziewczyna miała wypadek na hulajnodze. Jechała bez kasku.
Do szpitala trafiła z bardzo poważnym urazem czaszkowo – mózgowym. Mówi dr Tomasz Grzechnik:
Paulina wraca na szczęście do zdrowia i także w Radiu Gorzów apelowała o korzystanie z kasków. Dr Tomasz Grzechnik podkreśla, że apel Pauliny może wiele zdziałać:
Przypominamy, że od 3 czerwca dzieci i młodzież do 16. roku życia zostały objęte obowiązkiem noszenia kasków podczas jazdy rowerem, hulajnogą elektryczną i urządzeniami transportu osobistego.
Czytaj także:
Mama mówi o cudzie, córka ostrzega rówieśników
Lekarzom gorzowskiego szpitala udało się uratować życie 16-letniej Pauliny, która w ubiegły piątek trafiła do lecznicy po upadku na hulajnodze. Młoda mieszkanka Przytocznej jechała bez kasku. Do szpitala trafiła...
Czytaj więcejDetailsCzytaj także:
Kaski obowiązkowe na rower i e-hulajnogę. Kogo obejmują nowe przepisy?
Obowiązek jazdy w kasku dla osób do 16 lat kierujących rowerami, e-hulajnogami lub urządzeniami transportu osobistego oraz nowe zasady przewożenia dzieci na rowerach i przyczepkach rowerowych - to niektóre...
Czytaj więcejDetails