Warszawski Szpital Południowy ma nową radę nadzorczą; w jej skład weszli Anna Walicka-Dąbrowska, Katarzyna Taraszkiewicz-Sirocka i prof. Mariusz Bidziński – poinformował w poniedziałek (22 czerwca) prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
W czwartek dotychczasowa rada nadzorcza Szpitala Południowego na wniosek prezydenta miasta odwołała dotychczasowy zarząd placówki. Stało się to po publikacji portalu Zero.pl, który opisał sprawę lekarza Dawida Kacprzyka – jako koordynator SOR-u w Szpitalu Południowym, a także radny KO warszawskiej dzielnicy Ursus miał w trakcie specjalizacji z anestezjologii zarobić w ubiegłym roku 1,6 mln zł.
Warszawski Szpital Południowy ma nową Radę Nadzorczą. Oficjalnie. W jej skład weszli Anna Walicka-Dąbrowska, Katarzyna Taraszkiewicz-Sirocka i prof. Mariusz Bidziński
– przekazał na portalu X w poniedziałek Trzaskowski.
Dalsza część tekstu pod wpisem
Warszawski Szpital Południowy ma nową Radę Nadzorczą. Oficjalnie.
W jej skład weszli Anna Walicka-Dąbrowska, Katarzyna Taraszkiewicz-Sirocka i prof. Mariusz Bidziński. Ten skład gwarantuje połączenie doświadczenia i kompetencji w wielu obszarach: od prawa, przez funkcjonowanie…
— Rafał Trzaskowski (@trzaskowski_) June 22, 2026
Trzaskowski: nowa rada gwarantuje doświadczenie i kompetencje
Zdaniem prezydenta Warszawy ten skład „gwarantuje połączenie doświadczenia i kompetencji w wielu obszarach: od prawa, przez funkcjonowanie spółek, po wiedzę medyczną”.
Dalsza część tekstu pod polecanym artykułem
Czytaj także:
Stołeczny ratusz: pismo od b. ordynatora ze Szpitala Południowego oficjalnie nie wpłynęło do urzędu [AKTUALIZOWANY]
Pismo od byłego ordynatora ze Szpitala Południowego oficjalnie nie wpłynęło ani do urzędu miasta, ani do prezydenta Warszawy — sprostowała piątkowe (19 czerwca) doniesienia portalu zero.pl zastępczyni rzeczniczki ratusza...
Czytaj więcejDetailsAnna Walicka-Dąbrowska to radca prawny z doświadczeniem zdobytym w organach samorządu terytorialnego oraz kancelariach prawnych. Specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie rodzinnym oraz prawie własności intelektualnej. Od 2017 r. jest zatrudniona w Urzędzie m.st. Warszawy, najpierw w Biurze Spraw Dekretowych, a od 2025 r. w Biurze Ładu Korporacyjnego.
Mariusz Bidziński jest lekarzem ginekologiem i położnikiem, profesorem nauk medycznych i profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od 2021 roku jest krajowym konsultantem w dziedzinie ginekologii onkologicznej. Obecnie pracuje m.in. w Narodowym Instytucie Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie, zasiada w radzie fundacji Polska Liga Walki Z Rakiem i fundacji „Tam i z Powrotem”, działa w zarządzie Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej.
Katarzyna Taraszkiewicz-Sirocka to wieloletnia pracowniczka Urzędu m.st. Warszawy, która posiada bogate doświadczenie w administracji publicznej.
Kontrole w Warszawskim Szpitalu Południowym i postępowane NIL
W Szpitalu Południowym trwają kontrole prowadzone przez stołeczny ratusz i Narodowy Fundusz Zdrowia. Sprawę opisywanych w lecznicy nieprawidłowości bada prokuratura. Toczy się też postępowanie Naczelnej Izby Lekarskiej.
Prokurator generalny Waldemar Żurek zapowiedział, że prokuratura zbada, czy Rafał Trzaskowski wiedział o nieprawidłowościach w szpitalu. Oprócz miejskich urzędników, prokuratorów i urzędników NFZ placówkę prześwietli także PIP.
Polecamy
Sejm uchwalił ustawę o powiązaniu informacji o wynagrodzeniach medyków z numerem PESEL
Sejm uchwalił w piątek (19 czerwca) ustawę o powiązaniu informacji o wynagrodzeniach medyków z numerem PESEL lub nr. prawa wykonywania zawodu. Poszerza...
Czytaj więcejDetails
Czytaj także:
Zarobki medyków pod lupą
Rząd bierze pod lupę zarobki medyków. Rzecznik rządu Adam Szłapka poinformował, że Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który pozwoli na zbieranie informacji o wynagrodzeniach lekarzy na podstawie numeru PESEL....
Czytaj więcejDetails
Czytaj także:
Lekarz-stołeczny radny, który miał zarobić ponad 1,6 mln zł, nie jest już członkiem KO
Lekarz - radny warszawskiej dzielnicy Ursus Dawid Kacprzyk, który miał w trakcie specjalizacji zarobić w ubiegłym roku 1,6 mln zł, nie jest już członkiem Koalicji Obywatelskiej. Poinformował o tym szef warszawskich...
Czytaj więcejDetails