Uważaj w lasach! Leśniczy na bieżąco monitorują sytuację pożarową

Jean Beaufort / www.publicdomainpictures.net

Jean Beaufort / www.publicdomainpictures.net

Wysokie temperatury sprzyjają pożarom w lasach. Leśniczy na bieżąco monitorują sytuację.

Coraz wyższe temperatury i intensywne słońce sprawiają, że w polskich lasach jest sucho, a to może prowadzić do pożarów. Do tego ostatnie anomalie pogodowe, w tym silny wiatr i burze powodują, że przebywanie w lasach może być niebezpieczne. Dlatego należy zachować maksymalną ostrożność – apeluje Dariusz Szymura,  komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie. 

W związku z wysokim zagrożeniem pożarowym leśnicy regularnie kontrolują sytuację w podgorzowskich lasach – dodaje Adrian Kocoń, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Bogdaniec. 

Informacje o zagrożeniach pożarowych w poszczególnych nadleśnictwach można znaleźć na stronie internetowej lasów Państwowych.

Exit mobile version