Przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu oficjalne oddano do użytku boisko wielofunkcyjne dla uczniów. Inwestycja kosztowała ponad milion złotych. Samorząd otrzymał na realizację zadania dofinansowanie.
Dotychczas młodzież miała do dyspozycji niewielką salę sportową.
– To szkoła kształcąca przyszłych mundurowych, więc wychowanie fizyczne musi stać na wysokim poziomie. Brakowało nam takiego obiektu – mówi dyrektorka placówki Anna Król:
– Każda klasa mundurowa jest dla nas przykładem sprawności fizycznej. Potrzebna jest tylko odpowiednia infrastruktura, aby realizować własne pasje i cele – podkreśla wiceminister sportu i turystyki Piotr Borys:
– To ważna chwila dla młodzieży z tej szkoły. Oddajemy im do dyspozycji nowe, wielofunkcyjne boisko – zaznacza Anna Michalczuk starosta żagański:
– Nie mieliśmy jeszcze okazji tu zagrać, ale myślę, że to doskonałe miejsce do aktywności. Czekaliśmy na to boisko – mówią uczniowie:
Dodajmy, że naukę w szkole pobiera około 600 uczniów.
Polecamy
Wernisaż wystawy zdjęć z okazji 50 lat żagańskiego „Piechura”
W holu głównym w żagańskim pałacu książęcym odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć z okazji 50 lat funkcjonowania Stowarzyszenia Turystycznego „Piechur”....
Czytaj więcejDetails































