Pijany 64-latek wjechał w ścianę domu

W Dobiegniewie przy ul. Poznańskiej pijany kierowca wypadł z drogi i wjechał w ścianę domu (KPP Strzelce Krajeńskie)

W Dobiegniewie przy ul. Poznańskiej pijany kierowca wypadł z drogi i wjechał w ścianę domu (KPP Strzelce Krajeńskie)

Nawet trzy lata więzienia grożą 64-latkowi, który w trakcie majówki wypadł po pijanemu z drogi i wjechał autem w ścianę jednego z domów w Dobiegniewie.

Wszystko działo się w sobotę (3 maja) wieczorem przy ul. Poznańskiej. Kierowca osobowego Volkswagena wypadł na zakręcie z drogi, przebił barierki i zatrzymał się na ścianie domu.

Zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, tym bardziej że elementy uszkodzonego ogrodzenia wbiły się w ścianę budynku. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nikt w tym czasie nie przechodził chodnikiem, a po ulicy nie poruszały się żadne samochody

– relacjonuje asp. Tomasz Bartosz z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Po badaniu alkomatem okazało się, że 64-letni kierowca miał 1,5 promila alkoholu. Policjanci zabrali mu prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do trzech lat więzienia.

Sytuacja była bardzo niebezpieczna, zdarzenie miało miejsce niedaleko szkoły

– podkreśla Bartos.

Czytaj także:

Czytaj także:

 

Exit mobile version