Na wzmocnienie granicy z Białorusią wydaliśmy już 2,6 mld zł

Granica polsko-białoruska (PAP/Artur Reszko)

Granica polsko-białoruska (PAP/Artur Reszko)

Na wzmocnienie granicy Polski z Białorusią wydano już 2,6 mld złotych – poinformował Tomasz Siemoniak, szef MSWiA.

Pieniądze wydano między innymi na budowę zapór fizycznych i elektronicznych. Środki zostały przeznaczone także na szkolenia strażników granicznych.

Mówił o tym minister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Siemoniak, który wizytował granicę w Bobrownikach. Podkreślił, że inwestycje będą kontynuowane:

Szef MSWiA zapewnił, że na Podlasiu jest bezpiecznie i zachęcił do odwiedzin tego regionu. Dodał, że granica z Białorusią na razie pozostanie zamknięta.

Jeśli Białoruś zechce zmienić swoją politykę, to oczywiście będziemy za tym, żeby te relacje normalizować. Dopóki jednak zmiany polityki nie będzie, my będziemy twardo chronić naszą granicę i bezpieczeństwo będzie priorytetem

– powiedział Siemoniak.

Czytaj także:

Czytaj także:

Exit mobile version