Czy wodór jest przyszłością? Właśnie do tego przekonują dziś organizatorzy i uczestnicy międzynarodowego spotkania, które odbywa się w Parku Technologii Kosmicznych w Nowym Kisielinie. Głównym tematem wystąpień i rozmów jest rozwój energetyki, a w szczególności gospodarki wodorowej.
W wydarzeniu biorą udział przedsiębiorcy zainteresowani transformacją energetyczną oraz rozwojem gospodarki wodorowej.
– Chodzi przede wszystkim o wytwarzanie, przesyłanie, magazynowanie i zastosowanie wodoru w transporcie, energetyce, ciepłownictwie i przemyśle – mówi Radosław Żydok, wiceprezes zarządu Dolnośląskiej Doliny Wodorowej:
Jak podkreśla Szymon Szczęsny, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Lubuskim Stowarzyszeniu Wodoru i Biometanu H2OZE, aktualne problemy energetyczne są szansą dla rozwoju gospodarki wodorowej:
Konferencja rozpoczęła się od podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Confindustria Polonia a Lubuskim Stowarzyszeniem Wodoru i Biometanu H2OZE.
– Włosi są bardzo otwarci i chętni do współdziałania z naszym krajem – podkreśla Aleksandra Leoncewicz, kierownik Biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu we Włoszech:
Lubuskie Stowarzyszenie Wodoru i Biometanu H2OZE zajmuje się przede wszystkim koordynacją Klastrów Energii oraz współpracą z naukowcami, instytucjami badawczymi i uczelniami w celu dalszego rozwoju technologii związanych z wodorem i biometanem.
Polecamy
Trzy lubuskie gminy z dofinansowaniem na przebudowę zbiorników retencyjnych
Nowogród Bobrzański, Lubrza i Świdnica - te lubuskie gminy otrzymają dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 na...
Czytaj więcej