MOVEMBER w Lubuskiem! Akcja NFZ, Bieg z Wąsem dla Jaj

Fot. Freepik

Fot. Freepik

W Zielonej Górze ponownie odbędzie się BIEG Z WĄSEM DLA JAJ. To wszystko w ramach kampanii ,,Movember”, bowiem listopad został uznany na całym świecie miesiącem solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego oraz rakiem jąder.

– BIEG Z WĄSEM DLA JAJ to wyjątkowa inicjatywa, mająca na celu promowanie profilaktyki zdrowotnej u mężczyzn – mówi Lena Pilonis, organizatorka wydarzenia:

Na Facebook’u powstało specjalne wydarzenie, gdzie organizatorzy na bieżąco umieszczają kolejne informacje związane z tegoroczną edycją biegu:

W akcję ,,Movember”  włącza się także Lubuski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, który zachęca do wykonywania badań w kierunku raka prostaty.

Jak mówi Joanna Branicka, rzeczniczka lubuskiego oddziału NFZ, zarówno październik, jak i listopad to miesiące w których przypomina się o badaniach profilaktycznych pan i panów:

Przedstawiciele zachęcają do prowadzenia zdrowego stylu życia, wprowadzenia diety bogatej w mikro i makroelementy, a także corocznych badań profilaktycznych. 

Przy okazji zapytaliśmy męskiej części Lubuszan o to, czy wykonują regularne badania. Jak się okazuje, zdania wśród panów są podzielone:

Więcej informacji o akcji Movember 2024 znajdziecie na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia, Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego w Zielonej Górze >>www.nfz-zielonagora.pl<< oraz >>www.nfz-zielonagora.pl<<.

Kampania Mosznowładcy

Fundacja Nie Warto w ramach akcji Mosznowładcy 2024 zaprasza w listopadzie do skorzystania z bezpłatnej oferty badania poziomu PSA we krwi oraz badania usg jąder. Badania profilaktyczne są bezbolesne i nie wymagają żadnych przygotowań poza zachowaniem higieny osobistej. Decyduje kolejność przybycia.

Kalendarz badań realizowanych bezpłatnie w ramach tegorocznej kampanii Mosznowładcy:

Termin ,,Movember” powstał w wyniku połączenia dwóch wyrazów moustache – wąsy oraz November – listopad. Właśnie w tym miesiącu wiele mówi się na temat profilaktyki przeciwnowotworowej, potencjalnych objawów związanych z rozwojem „męskich” nowotworów oraz diagnostyki i badań genetycznych dotyczących zwiększonej predyspozycji do zachorowania na raka jądra czy nowotwór prostaty.

Exit mobile version