Pierwsze i pewne zwycięstwo gorzowianek

Pierwsze i pewne zwycięstwo gorzowianek Radio Zachód - Lubuskie

Koszykarki PolskiejStrefyInwestycji Enei AJP Gorzów pokonały we własnej hali Energę Toruń 91:50 w kolejnym meczu Orlen Basket Ligi Kobiet. To pierwsze zwycięstwo podopiecznych trenera Dariusza Maciejewskiego w tym sezonie w krajowych rozgrywkach.

Spotkanie fantastycznie rozpoczęło się dla gorzowianek, które po 5 min rywalizacji prowadziły już 17:4! Pierwsza kwarta bez większej historii – 27:13 dla gorzowianek. W drugiej części przyjezdne trochę bardziej się postawiły, jednak ta partia również dla PSI Enei – 24:17, która po pierwszej połowie prowadziła różnicą 21 punktów – 51:30.

W drugiej części gorzowianki nadal kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Trzecią kwartę wygrały 15:8, zaś czwartą jeszcze wyraźniej, bo 25:12 i cały mecz różnicą aż 41 punktów!

Najwięcej punktów dla PSI Enei zdobyły Kennedy Brown oraz Shatori Walker – po 16.

Ta pierwsza była bardzo zadowolona z dzisiejszego zwycięstwa:

Ze zwycięstwa cieszył sią także trener Dariusz Maciejewski, choć kolejny raz nie był zadowolony z gry pod swoją tablicą.

Mój zespół nie zagrał nawet jednego procenta tego co potrafi, mówił po spotkaniu trener Enegi Elmedin Omanic.