Departament Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego zorganizował dzisiaj wyjątkowe wydarzenie, na które zaproszeni zostali uczniowie i nauczyciele z lubuskich szkół, a także specjaliści zajmujących się zdrowiem psychicznym.
– Zależy nam na tym, aby Lubuszanie byli świadomi tego jak ważne jest zdrowie psychiczne – mówi wicemarszałek województwa lubuskiego Sebastian Ciemnoczołowski. – Robimy wszystko, żeby w naszym regionie był łatwy i szybki dostęp do specjalistycznej opieki – dodaje marszałek:
Takie spotkania mają przypominać społeczeństwu o tym, że zdrowie psychiczne jest równie ważne co zdrowie fizyczne.
– Ten temat długo był pomijany, zapominany i mówiło się o nim ze wstydem – ocenia posłanka Krystyna Sibińska, członkini Parlamentarnego Zespołu ds Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży:
Uczestnicy wydarzenia mieli okazję wysłuchać wystąpień specjalistów z Centrum Zdrowia Psychicznego w Zielonej Górze.
– O zdrowiu psychicznym nigdy za wiele, należy o tym mówić jak najwięcej – podkreśla psychoterapeuta Zbigniew Kamrat:
Głównym tematem dzisiejszych wykładów, dyskusji i warsztatów był wpływ stresu na życie zawodowe i prywatne.
– Z tym problemem mierzą się nie tylko uczniowie, ale także pedagodzy – dodaje psycholog i psychoterapeuta Mariusz Radziszewski:
W spotkaniu wzięli udział uczniowie i pracownicy lubuskich szkół.
– W pracy nie zastanawiamy się nad tym co sami czujemy i jak stres wpływa na nasze życie, skupiamy się na problemach młodzieży – mówi pedagog z sulechowskiego liceum Ewa Szponar:
Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, który przypada na 10 października.
Polecamy
Czy nastolatki będą mogły korzystać z wizyt u psychologa bez zgody rodziców?
Czy nastolatki będą mogły korzystać z wizyt u psychologa bez zgody rodziców? Takie rozwiązanie zakłada nowy projekt nowelizacji ustawy o...
Czytaj więcej