Minimalna porażka gorzowskich koszykarek w Sosnowcu

Koszykarki PolskiejStrefyInwestycji Enei AJP Gorzów przegrały na wyjeździe z MB Zagłębiem Sosnowiec 73:75 w meczu zamykającym trzecią kolejkę Orlen Basket Ligi Kobiet.

Gospodynie prowadziły od samego początku spotkania. Na przełomie pierwszej i drugiej kwarty ich przewaga urosła do dwucyfrowej wartości. Gorzowianki nieco zmniejszyły straty przed zejściem do szatni, a pomogła w tym zwłaszcza seria 7:0 pod koniec drugiej kwarty. Na półmetku meczu było zatem 40:33 dla Zabłębia.

Gorzowianki kapitalnie rozpoczęły trzecią kwartę – od runu 11:0, który pozwolił im na objęcie pierwszego tego dnia prowadzenia. Koszykarki z Sosnowca potrafiły szybko się odegrać i przed ostatnią partią panował remis 57:57.

W czwartej odsłonie PSI Enea AJP zbudowała kilkupunktową przewagę, którą jednak znów rywalki zniwelowały i na niespełna trzy minuty przed końcem był remis 68:68. Losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund, a w tej emocjonującej końcówce lepiej spisały się gospodynie, które wygrały 75:73. Na cztery sekundy przed końcem Klaudia Gertchen mogła jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na stronę gorzowskiej drużyny, ale nie trafiła rzutu trzypunktowego.

MB Zagłębie Sosnowiec – PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów 75:73 (26:17, 14:16, 17:24, 18:16)

Zdegustowany po spotkaniu był trener gorzowskiej drużyny Dariusz Maciejewski, który wraz z Gabrielą Lebiecką pojawił się na pomeczowej konferencji prasowej.