Trzy gole Warty w Bytomiu Odrzańskim

Trzy gole Warty w Bytomiu Odrzańskim Radio Zachód - Lubuskie

Piłkarze AstroEnergy Warty Gorzów pokonali na wyjeździe Odrę Skrzynie Zając Bytom Odrzański 3:1 w ramach derbowego pojedynku 12. kolejki III ligi.

W 15 minucie wynik na korzyść Warty otowrzył Wojciech Karasiewicz, który wykończył szybki atak swojego zespołu. Bezpośrednio przed tą akcją było jednak sporo kontrowersji pod bramką gorzowian – gospodarze sygnalizowali zagranie ręką w polu karnym. Arbiter nie przerwał gry, ale Odra poradziła sobie i strzeliła gola. Nie został on jednak uznany, gdyż w tym momencie sędzia cofnął się do wspomnianego zagrania ręką, lecz przyznał piłkę Warciarzom, po czym przeprowadzili oni wspomnianą kontrę na 1:0.

Bytomianie mieli dużo okazji do wyrównania stanu meczu, ale potrafili jedynie obić słupek i poprzeczkę bramki gości. Ci byli natomiast znacznie bardziej skuteczni w wykorzystywaniu swoich sytuacji i w 73 minucie na 2:0 podwyższył Karasiewicz. Niedługo później było już 3:0 po samobójczym trafieniu Dawida Kanikowskiego przy wrzutce Warty z rzutu rożnego.

Wówczas bytomianie postawili wszystko na jedną kartę, czego efektem był honorowy gol na 1:3 autorstwa Kacpra Koppenhagena.

Więcej o meczu w Magazynie Sportowym Radia Zachód (poniedziałek, 21:00).