Dąb zrobił swoje w Czerwieńsku

Dąb zrobił swoje w Czerwieńsku Radio Zachód - Lubuskie

Piłkarze IV-ligowego Dębu Sława Przybyszów pokonali na wyjeździe występującego w zielonogórskiej okręgówce Piasta Czerwieńsk 4:0 (1:0) i awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu lubuskim.

W 32 min wynik otworzył kapitan Dębu, Damian Koppenhagen, wykorzystując błąd defensywy gospodarzy. Przyjezdni mieli jeszcze kilka bardzo dogodnych sytuacji (np. w 38 min piłka po strzale Kajetana Pawłowskiego odbiła się od poprzeczki), ale do przerwy prowadzili tylko 1:0. Nie był to najgorszy rezultat dla borykającego się z problemami kadrowymi już od okresu przygotowawczego Piasta, który w tym sezonie będzie bić się o utrzymanie.

W drugiej części Dąb był bardziej skuteczny. Worek z bramkami rozwiązał się w końcówce spotkania. W 80 min z rzutu karnego na 2:0 podwyższył Patryk Krawczak. Niedługo później trzeciego gola dla ekipy ze Sławy zdobył 17-letni Franciszek Wawrzyniak, a wynik spotkania ustalił w końcówce Kacper Ławecki. Piast na przestrzeni całego miał kilka okazji lepszych lub gorszych, jednak nie zdołał strzelić choćby honorowego gola.

Przedstawiciele zwycięskiej drużyny mieli po spotkaniu świadomość, że pierwsza połowa nie była najlepsza w ich wykonaniu:

Jeżeli chodzi o Piasta to trener zespołu z Czerwieńska komplementował waleczną postawę swoich podopiecznych, zaś jeden z bardziej doświadczonych graczy żałował końcówki tego meczu:

W pozostałych meczach II rundy piłkarskiego Pucharu Polski w okręgu zielonogórskim: Budowlani Lubsko przegrali z Cariną Gubin 0:3, Błękitni Lubięcin ulegli Granicy Żarki Wielkie 1:10, rezerwy Dozametu Nowa Sól przegrały z Odrą Skrzynie Zając Bytom Odrzański 1:7, Promień Żary uległ Stali Felgenhauer Jasień 3:4, Delta Sieniawa Żarska pokonała Sprotavię Szprotawa 1:0, Błękitni Ołobok przegrali z Odrą Nietków 1:4, Piast Iłowa uległ Czarnym Żagań 1:6, a Dozamet Nowa Sól pokonał rezerwy Lechii Zielona Góra 1:0.