Stilon ma 1/8 finału, ale w Skwierzynie musiał się pomęczyć

Stilon ma 1/8 finału, ale w Skwierzynie musiał się pomęczyć Radio Zachód - Lubuskie

Piłkarze trzecioligowego CFB Stilonu awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu województwa lubuskiego, po tym jak pokonali na wyjeździe czwartoligową Pogoń Skwierzyna 2:1.

W 12 minucie gorzowianie objęli prowadzenie po strzale Łukasza Kopcia. W 35. Pogoń doprowadziła do wyrównania za sprawą Brazylijczyka Samuela Linsa. W 50. minucie na 2:1 dla Stilonu trafił Ukrainiec Jewhen Protasow, ale faworyzowany trzecioligowiec do końca musiał włożyć sporo wysiłku, żeby pokonać ambitnych gospodarzy. Ci mieli wyśmienitą szansę w końcówce na wyrównanie, jednak strzał Remigiusza Brzytwy z najwyższym trudem obronił Szymon Czajor:

II rundę w grupie północnej przeszli też pozostali trzecioligowcy. AstroEnergy Warta rozgromiła w Kostrzynie nad Odrą grającą w okręgówce Celulozę 6:0 a Polonia Słubice pokonała w Trzemesznie Lubuskim A-klasowy Znicz 3:1. W pozostałych meczach Zieloni Lubiechnia Wielka z klasy okręgowej przegrali z czwartoligową Stalą Sulęcin 1:3 a inny czwartoligowiec Ilanka Rzepin wygrała ze swoimi A-klasowymi rezerwami 3:2. Wczoraj po rzutach karnych Lubuszanin Drezdenko wyeliminował rezerwy Warty Gorzów.

Mecze 1/8 finału lubuskiego Pucharu Polski odbędą się 2 kwietnia przyszłego roku.