Jak zdobyć zasiłek rehabilitacyjny, ile wynosi dofinansowanie na zakup kul, protez czy wózka inwalidzkiego, gdzie złożyć wniosek o skierowanie do lecznicy – to tylko niewielka część problemów osób z niepełnosprawnościami, jakie stara się teraz rozwiązać tzw. rehamenager.
To nowe stanowisko, jakie utworzono w lubuskim oddziale Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Jak wyjaśnia Andrzej Gonia, dyrektor lubuskiego PFRON-u, głównym zadaniem rehamangera będzie niejako przeprowadzenie osoby z niepełnosprawnością przez zawiłości przepisów prawnych w tym zakresie i wsparcie go w uzyskaniu jak najlepszej pomocy:
Rehamenager dyżurować będzie w lubuskim oddziale PFRON w Zielonej Górze od poniedziałku do piątku, przez ok. 1,5 godziny dziennie.
W tym czasie będzie przyjmować umówione wcześniej osoby, zapoznawać się z ich sytuacją, a później próbować rozwiązać ich problemy i opracować wspólnie szeroko zakrojony plan rehabilitacji społecznej i zawodowej:
Pierwszą profesjonalną rehamenagerką w lubuskim oddziale Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych została Monika Ślesicka, która na co dzień jest kierowniczką działu rehabilitacji zawodowej i społecznej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zielonej Górze.
Jak podkreśla, zakres jej nowej działalności będzie bardzo szeroki i postara się, jak najlepiej pomóc osobom, które będą się zgłaszały na jej dyżury w lubuskim PFRON:
Monika Ślesicka bardzo dobrze ocenia pomysł utworzenia w lubuskim PFRON stanowiska rehamenagera.
Jej zdaniem, taka funkcja jest bardzo potrzebna i może pomóc wielu osobom z niepełnosprawnościom:
Dodajmy, że z rehamenagerem lubuskiego oddziału PFRON można się skontaktować m.in. mailowo, pisząc na adres monika.slesicka@pfron.org.pl
Więcej informacji na ten temat, wraz z godzinami dyżurów rehamenagera w poszczególnych dniach, można znaleźć na stronie internetowej: www.pfron.org.pl