Tour de France kobiet – Niewiadoma trzecia na etapie i w klasyfikacji generalnej

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024. Fot. Katarzyna Kasia Niewiadoma/FB

Katarzyna Niewiadoma zajęła trzecie miejsce w Liege, na mecie czwartego, rozgrywanego w deszczu etapu wyścigu kolarskiego Tour de France. Najszybciej z trzyosobowej grupy finiszowała Holenderka Puck Pieterse przed swoją rodaczką i liderką wyścigu Demi Vollering.

Trzy zawodniczki uzyskały na mecie 29 sekund przewagi nad niewielką grupą pościgową. Niewiadoma próbowała długiego finiszu, atakując 800 metrów przed „kreską”, ale dwie Holenderki skontrowały ją.

Pozostałe Polki – Marta Lach (Ceratizit-WNT), Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon-SRAM) i Karolina Kumięga (UAE Team ADQ) zajęły dalsze lokaty ze stratą ponad 14 minut, a Daria Pikulik (Human Powered Health), srebrna medalistka olimpijska z Paryża w kolarstwie torowym, nie ukończyła rozgrywanego w deszczu odcinka.

W klasyfikacji generalnej Vollering (SD Worx) wyprzedza o 22 sekundy Pieterse (Fenix-Deceunick) oraz o 34 Niewiadomą (Canyon-SRAM). Na czwartej pozycji, ze stratą 47 sekund, plasuje się mistrzyni olimpijska z Paryża Amerykanka Kristen Faulkner (EF-Oatly-Cannondale).

Ośmioetapowy wyścig zakończy się w niedzielę w słynnej stacji narciarskiej Alpe d’Huez.