Rozpoczęły się wakacyjne wyjazdy Lubuszan. Policja przypomina, aby zadbać o zabezpieczenie domu przed jego opuszczeniem na dłużej. Funkcjonariusze zwracają także uwagę na przygotowanie auta do drogi pod względem technicznym.
Mundurowi zwracają uwagę na kilka kwestii związanych z bezpieczeństwem mienia. – Przede wszystkim sprawdźmy zamknięcie okien i drzwi. Poprośmy także sąsiada, aby zwracał uwagę na to, czy nie kręci się przy domu ktoś podejrzany – mówi nadkomisarz Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach:
– Jeśli na wakacje wybieramy się samochodem, postarajmy się wcześniej o wizytę w warsztacie i kontrolę stanu technicznego auta. Sprawdźmy hamulce i światła – podkreśla funkcjonariuszka:
Policja przypomina także, aby zdjęcia w mediach społecznościowych umieszczać dopiero po powrocie z wypoczynku.
















![Uroczysta przysięga ochotników w Żaganiu [ZDJĘCIA] 16 fot. K.Gonera](https://zachod.pl/wp-content/uploads/2025/12/7b4733668507f243cafd65a9dbfc18bb_xl-350x250.jpg)

