W Zielonej Górze podsumowano dziś dotychczasowe działania Polskiego Czerwonego Krzyża na rzecz przywracania więzi rodzinnych.
Jak podkreśla Paulina Grzesiowska-Nowak, dyrektorka lubuskiego oddziału okręgowego PCK, to międzynarodowy program związany m.in. z poszukiwaniem osób zaginionych podczas działań wojennych czy katastrof naturalnych.
Biorą w nim udział organizacje pomocowe i humanitarne z całego świata – w tym także Polski Czerwony Krzyż:
Katarzyna Kubicius, kierowniczka Krajowego Biura Informacji i Poszukiwań PCK, przypomina, że poszukiwania osób zaginionych od samego początku były jednym z głównych działań zarówno Czerwonego Krzyża, jak i polskiego oddziału tej organizacji:
W ostatnim czasie do Polskiego Czerwonego Krzyża zgłasza się też w tej sprawie coraz więcej uchodźców z Ukrainy.
Jak mówi Alona Pochtarenko, w większości są to osoby, które poszukują zaginionych na froncie żołnierzy:
Dodajmy, że tylko w ubiegłym roku Krajowe Biuro Informacji i Poszukiwań PCK przyjęło zgłoszenia dotyczące niemal 7 tys. osób. Od końca II Wojny Światowej do Polskiego Czerwonego Krzyża zgłosiło się natomiast ponad 4,5 mln osób poszukujących swoich bliskich – z sukcesem udało się zakończyć ok. 600 tys. spraw.
Czytaj także:
Zjazd krwiodawców PCK w Sławie
Od wczoraj w Sławie trwa Zjazd Honorowych Dawców Krwi PCK. Bierze w nim udział 125 osób, lubuscy dawcy i ich rodziny. - Przyjechałem do tego pięknego ośrodka z żoną...
Czytaj więcejDetails