Nowoczesne technologie w prawie i administracji publicznej

Fot. Pixabay.com

Fot. Pixabay.com

W jaki sposób sztuczna inteligencja i inne nowoczesne technologie wpływać będą na pracę urzędów administracji publicznej?

Na ten temat dyskutowano dziś w Zielonej Górze w trakcie konferencji naukowej zorganizowanej przez Instytut Nauk Prawnych Uniwersytetu Zielonogórskiego. 

Jak zaznacza prof. Ewa Szewczyk, w najbliższych latach administracja publiczna będzie musiała przygotować się na wiele wyzwań związanych z rozwojem technologicznym. Wraz za tym muszą iść także nowe regulacje prawne, które dostosują obowiązujące przepisy do czekających nas zmian: 

Paweł Lichtański, burmistrz Iłowej i wiceprezes Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego, podkreśla, że samorządy lokalne z naszego regionu od dawna przygotowują się już do nadchodzącej rewolucji technologicznej. 

Jak mówi, coraz więcej osób korzysta z e-usług, stąd potrzeba wprowadzania tych zmian także na poziomie administracji publicznej:

 

O możliwościach związanych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i innych nowoczesnych rozwiązań mówił dziś także Sławomir Wojciechowski, sekretarz Nowej Soli i ekspert Ministerstwa Cyfryzacji. 

Jego zdaniem, to przyszłość administracji publicznej, do której warto się dobrze przygotować:

Dodajmy, że w dzisiejszej konferencji uczestniczyli m.in. naukowcy, urzędnicy i prawnicy z Gdańska, Kalisza, Łodzi, Warszawy i Poznania. Współorganizatorem spotkania było Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego.

Exit mobile version