Hugo Velazquez dał Alfie srebrny medal

Hugo Velazquez dał Alfie srebrny medal Radio Zachód - Lubuskie

Waterpoliści Alfy Gorzów Wlkp. zakończyli rozgrywki ekstraklasy na drugiej pozycji!

Niemożliwe stało się możliwe w Bytomiu. Waterpoliści Alfy choć tracili 4 punkty do drugiej w tabeli Polonii Bytom i teoretycznie nie mieli żadnych szans na wyprzedzenie rywali zdobyli ostatecznie srebrne medale mistrzostw Polski. Stało się tak dlatego, że sobotni pojedynek tych drużyn, po skandalicznym zachowaniu jednego z reprezentantów Polonii, zakończył się walkowerem dla Alfy. W efekcie gorzowianie zdobyli 3 punkty, a Polonii odjęto jeden punkt, a że w bezpośrednich spotkaniach gorzowianie byli lepsi to ostatecznie oni zakończyli rozgrywki na drugiej pozycji.

Mecz w Gliwicach (tam swoje spotkania rozgrywają waterpoliści Polonii Bytom) od początku toczył się przy przewadze gorzowian. Pierwszą kwartę zespół Alfy wygrał 5:2, a po trzech prowadził 11:7. W 2 minucie czwartej kwarty sędziowie ukarali wykluczeniem Grzegorza Mosia, a chwilę później to samo spotkało Hugo Velazqueza. Wenezuelczyk grający w Polonii będąc jeszcze w wodzie zdjął czepek i rzucił go ze złością za co sędziowie ukarali go czerwoną kartką. Velazquez wyszedł z basenu, po czym podszedł do sędziego i… wepchnął go do wody. Mecz został przerwany, a w niedzielę oficjalnie ogłoszono walkower dla Alfy i tym sposobem zespół trenera Marcina Czapli zakończył rozgrywki na drugiej pozycji.