Gorzów Meeting: Marika Majewska z biletem do Rzymu!

Gorzów Meeting: Marika Majewska z biletem do Rzymu! Radio Zachód - Lubuskie

Wielkim sukcesem Mariki Majewskiej z AZS AWF Gorzów zakończył się lekkoatletyczny Gorzów Meeting.

W eliminacjach biegu na 100 metrów przez płotki Majewska pobiegła w czasie 12,90 s., czym z nawiązką wypełniła minimum na Mistrzostwa Europy w Rzymie i poprawiła swój rekord życiowy aż o 16 setnych sekundy. W finale gorzowianka nie była już aż tak szybka, ale wygrała i zyskała sporo punktów do rankingu olimpijskiego:

Trzecia w finale 100 przez płotki była klubowa koleżanka Majewskiej, Kaja Wesołowska. W konkursie rzutu oszczepem wygrał Cyprian Mrzygłód z ALKS AJP Gorzów z wynikiem 80,87 m:

W biegu na 200 metrów drugi był Łukasz Żok z ALKS AJP, który o 6 setnych sekundy poprawił swój rekord życiowy. Od dziś wynosi on 20,66 s.:

Ponadto druga w skoku w dal była Nikola Horowska, również z ALKS AJP, która o zaledwie centymetr przegrała z inną reprezentantką Polski, Magdaleną Bokun. Szóste miejsce w biegu na 1500 metrów zajęła Malwina Misjan z KS Team Baryła Gorzów a w kobiecym oszczepie szósta była Agata Szałas z ALKS AJP.