Lubuscy uczniowie odwiedzili Park Technologii Kosmicznych

Lubuscy uczniowie odwiedzili Park Technologii Kosmicznych Radio Zachód - Lubuskie

Co jest w kosmosie? Na czym polega praca astronautów? Gdzie stosowana jest technologia kosmiczna? Na te i inne pytania odpowiedział dzisiaj gość specjalny pierwszego spotkania edukacyjnego zorganizowanego przez firmę Hertz New Technologies w Zielonej Górze i Fundację na rzecz eksploracji kosmosu im. gen. Mirosława Hermaszewskiego.

W Parku Technologii Kosmicznych znajdują się laboratoria elektroniki satelitarnej, medycyny kosmicznej, kryptografii oraz pomieszczenia czystego montażu, integracji testów systemów satelitarnych.

– To bardzo ważne miejsce w naszym regionie

– podkreśla Zygmunt Rafał Trzaskowski, prezes firmy Hertz New Technologies w Zielonej Górze.

O tym, dlaczego warto wspierać finansowo miejsca poświęcone badaniom nad technologią kosmiczną mówi Marcin Jabłoński, marszałek województwa lubuskiego:

Według Bogusława Wontora, który od lat zajmuje się tematami związanymi z technologią kosmiczną, inwestowanie w badania nad kosmosem ma duże znaczenie zarówno dla właścicieli firm, jak i mieszkańców regionu:

Dzisiejsze wydarzenie rozpoczęło serię spotkań skierowanych do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. O idei i uczestnikach mówi Magdalena Kaczmarek, koordynator Fundacji na rzecz eksploracji kosmosu im. gen. Mirosława Hermaszewskiego:

Gościem specjalnym na dzisiejszym spotkaniu był Karol Wójcicki, dziennikarz naukowy oraz pasjonat kosmosu:

Uczestnikami spotkania byli uczniowie lubuskich szkół podstawowych. Trzecioklasiści z Zespołu Edukacyjnego nr 4 w Drzonkowie podkreślają, że przyszli po to, aby czerpać wiedzę i poznać bliżej tajemnice kosmosu:

Jak się okazuje, uczniowie interesują się kosmosem i chętnie biorą udział w takich wydarzeniach edukacyjnych:

Podczas spotkania zapowiedziano, że w Parku Technologii Kosmicznej w Nowym Kisielinie planowane są prace nad budową satelity.

Exit mobile version