Carina dominuje w finale i ma Puchar Polski!

Carina dominuje w finale i ma Puchar Polski! Radio Zachód - Lubuskie

Carina Gubin wywalczyła Puchar Polski na szczeblu lubuskim!

W wielkim finale pokonała dzisiaj w Lubsku Czarnych Żagań 5-0 dominując od pierwszego gwizdka sędziego.

Od początku meczu Czarni grali mocno cofnięci, jakby chcieli czekać na to, co zrobi Carina i ewentualnie zagrać z kontry.

Tyle, że 3-ligowiec z Gubina widząc dziurę w środku boiska, niemal nie schodził z połowy rywala i kilka razy zagroził bramce żaganian, a do przerwy prowadził 1-0 po golu Haraszkiewicza w 24 minucie.

Carina mogła zresztą prowadzić do przerwy jeszcze wyżej, ale Japończyk Kamon nie wykorzystał karnego po ręce jednego z obrońców Czarnych.

W drugiej części meczu przez kilka minut próbowali zaatakować Czarni, ale szybko strzelony gol przez Kacpra Laskowskiego dla Cariny podłamał rywali.  Gubinianie strzelali kolejne gole(Więcek, Ryś, Matuszewski) i po raz pierwszy w historii zdobyli Puchar Polski na szczeblu regionalnym.

Po meczu trener i gracze Cariny tak komentowali przebieg meczu, swoja grę i zwycięstwo:

Trener Cariny – Grzegorz Kopernicki:

Strzelec drugiego gola – Kacper Laskowski:

Strzelec bramki nr 3 Jakub Ryś:

Dominik Więcek – dziś najbardziej aktywny gracz Cariny i strzelec czwartej bramki:

Trener Czarnych – Andrzej Wilczacki:

Błażej Strugaru – napastnik Czarnych Żagań:

Za zwycięstwo zespół z Gubina dostał okazały puchar i nagrodę pieniężną w wysokości 40 tysięcy złotych.