SKM Zastal bez awansu do finałów U17

SKM Zastal bez awansu do finałów U17 Radio Zachód - Lubuskie

Koszykarze SKM-u Zastalu Zielona Góra przegrali mecz o awans do finałów mistrzostw Polski U17 z Nawrotem Śląskiem Wrocław 69-80.

Sytuacja w turnieju półfinałowym przed meczem obu zespołów była prosta – kto wygrywa, awansuje do najlepszej ósemki – obok Legii Warszawa, która była najlepsza w zielonogórskiej imprezie.

Młodzi Zastalowcy mocno starali się zwycięstwo ze Śląskiem – niestety, rywal z Wrocławia był za silny. Dość szybko uciekł Zastalowcom(20-11) w 7 minucie i ci musieli gonić.

Mimo, że gonili ambitnie – do końca meczu zespół z Wrocławia już prowadził choć jeszcze w 3 kwarcie Zastal zszedł na 5 punktów straty(43-48).

Potem jednak za dużo było w grze zespołu Marka Hossy nieskuteczności, do tego rywal całkowicie zdominował deski(55-40) i Śląsk kontrolował mecz.

Zastal zajął ostatecznie 3 miejsce w turnieju, a Legia i Śląsk powalczą o mistrzostwo Polski.

Po turnieju Marek Hossa podziękował zawodnikom za kilkuletnią współpracę – teraz obejmie drużynę w innej kategorii wiekowej.

A zawodnicy rozczarowani opuszczali halę, część w oczach miała łzy.