Derby dla gorzowskich Kangoorów

Derby dla gorzowskich Kangoorów Radio Zachód - Lubuskie

Zwycięstwem zespołu EIG CEZIB Kangoo Basket Gorzów Wlkp. zakończyły się koszykarskie drugoligowe lubuskie derby.

Grający we własnej hali gorzowianie zwyciężyli drużynę BC Swiss Krono Żary 107:80.

Mecz rozpoczął się od skutecznych ataków gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzenie 17:5. Z czasem rywale, głównie za sprawą celnie rzucającego Maciej Leszczyńskiego odrabiali straty, by na 24 sekundy przed zakończeniem pierwszej kwarty wyjść na jednopunktowe prowadzenie (22:21).

Druga kwarta wyrównana, ale w tej części gry niewielką przewagę zdobyli goście. O sukcesie gospodarzy zadecydowała druga połowa spotkania. Grający przez ponad 30 minut praktycznie jedną „piątką” podopieczni trenera Nikodema Sirijatowicza pod koniec 3 kwarty wyraźnie opadli z sił i nie byli w stanie zatrzymać ataków gospodarzy.

EIG CEZIB Kangoo Basket Gorzów Wlkp. – BC Swiss Krono Żary 107:80 (23:22, 21:25, 28:15, 35:18)

EIG CEZIB Kangoo Basket: Tomasz Cieślak 1, Michał Jercha 10, Konrad Jelski 25, Paweł Wróbel 0, Adam Chodkiewicz 37, Oskar Brodziuk 3, Szymon Latecki 5, Norbert Grzegorczyk 20, Tomasz Sobania 2, Marcin Jachimowski 4.

BC Swiss Krono: Maciej Leszczyński 24, Kamil Olejnik 15, Wojciech Dymiński 24, Hubert Stolarek 0, Roman Kiemski 2, Adrian Rotkiewicz 0, Sebastian Jankowski 15, Michał Starzec 0.