Brak Smith nie przeszkodził w odniesieniu kolejnego zwycięstwa

Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet zanotowały koszykarki PolskiejStrefyInwestycji Enei Gorzów Wlkp. Mimo absencji Alanny Smith gorzowska drużyna pokonała we własnej hali Polonię Warszawa 84:68.

O tym, że Australijka nie zagra w tym spotkaniu wiadomo było już wcześniej. Mimo to gorzowski zespół, choćby z racji wyższego miejsca w tabeli był zdecydowanym faworytem spotkania z drużyną ze stolicy. Łatwo jednak nie było bo przyjezdne dzielnie stawiały czoła faworyzowanym gospodyniom przegrywając pierwszą kwartę różnicą 5 punktów. Decydujące znaczenie dla losów pojedynku miały pierwsze minuty drugiej kwarty, kiedy to miejscowe zdobyły 15 punktów tracąc tylko 2 i w połowie tej części gry prowadziły 38:22. Równie dobrze liderki ekstraklasy zagrały w 3 kwarcie po której prowadziły 69:50 i już przed ostatnią odsłona wiadomo było, że tego meczu nie powinny przegrać.