Wielki Alford, Zastal wygrywa po trudnym meczu.

Wielki Alford, Zastal wygrywa po trudnym meczu. Radio Zachód - Lubuskie

Enea Zastal BC Zielona Góra wygrał z BC Siaulai w 6 meczu w lidze ENBL 78-73. Mecz miał wielkiego bohatera – to Bryce Alford. Amerykanin zdobył 30 punktów!

Nie wystąpił dziś Przemysław Żołnierewicz, który we wtorkowym meczu z TalTechem Tallin doznał urazu barku. Odczuwa ból, po powrocie ma przejść badania.

Ale podsumował nam mecz:

Pierwsza kwarta zaczęła się od 4-0 dla Litwinów, ale za chwilę po trójce Alforda i punktach Szymona Wójcika Zastal wyszedł na prowadzenie 5-4.

Mniej więcej w połowie I kwarty Zastal na moment przysnął i po trójce Amerykanina Mangosa Siaulai wygrywało 14-8.

Końcówka kwarty należała już jednak do Zastalowców – bardzo dobrze grał Alford(10 punktów, 3 asysty w I kwarcie), nieźle Wójcik i po 10 minutach było 23-20 dla ludzi Olivera Vidina.

Zastal źle wszedł w II kwartę – straty zaliczyli Kowalczyk, Brewton i Zecević, nic nie wpadało do kosza i na dzień dobry Litwini zdobyli 12 punktów z rzędu! Siaulai prowadziło w 15 minucie już 32-23.

W końcu trafił Alford, a Zastal ruszył w pościg. Zaczęła się lepsza obrona, mieliśmy wolne Hadzibegovića, znów trafienie Alforda za 3 i w 17 minucie było tylko 33-30 dla rywali Zastalu.

Alford do końca I połowy „ciągnął” Zastal, zdobył przez 20 minut aż 19 punktów. Po 20 minutach jednak prowadził zespół z Litwy 41-35.

W tej I połowie widać było dużą przewagę Litwinów pod koszami – mieli na koniec 9 zbiórek więcej, a w ogóle zebrali aż 9 piłek na tablicy Zastalu. No i z „pomalowanego” trafili ponad połowę swoich punktów, bo aż 22.

Trzecią kwartę Zastal zaczął z przysłowiowym przytupem. Wprawdzie pierwszy punkt z wolnego zdobyli przeciwnicy, ale potem była seria 17-4, trójki Kowalczyka i Alforda(czwarta), punkty dodawali Hadzibegović i Zecević i Zastal nagle w 16 minucie prowadził 52-46(po wolnych Alforda).

Za chwilę było jeszcze lepiej, bo nawet 57-48, Litwini powalczyli w końcówce, ale Kowalczyk zamknął kwartę trójką i po 30 minutach Zastal wygrywał 63-55.

Początek 4 kwarty i znowu zmiana sytuacji. Przez 3.5 minuty Zastal bez punktu. Ale ma Alforda, ten w końcu przełamuje niemoc zespołu. Na 6 minut przed końcem 65-60 dla zielonogórzan.

Do końca mecz jest wyrównany, na minutę przed końcem Zastal prowadzi 4 punktami, 75-71. Ważne punkty zdobywa jednak Szymon Wójcik po ofensywnej zbiórce, Litwini faulują w końcówce Hadzibegovića, ten trafia 1 z 2 rzutów wolnych. Litwini popełniają jeszcze stratę i Zastal zwycięża 78-73.