Astra rozgromiła Legię i przełamała złą serię

Astra rozgromiła Legię i przełamała złą serię Radio Zachód - Lubuskie

Siatkarze Astry Nowa Sól pokonali Legię Warszawa 3:0 w meczu Tauron I ligi. Gospodarze przystąpili do spotkania po ostatnich trzech przegranych meczach i w pierwszym secie mieli przestoje w grze.

Legia prowadziła 19:17 i o przerwę poprosił szkoleniowiec Astry Norbert Śron. Przyniosło to połowiczny sukces, bo nowosolanie doprowadzili do remisu 20:20, ale Legia udanie zakończyła atak i znów prowadziła 21:20.

Końcówka seta była już pomyślna dla ,,Koliberków”. Najpierw nowosolanie doprowadzili do remisu, a potem dali rywalom zdobyć tylko jeden punkt i wygrali seta do 22.

Drugi set był popisem Astry, która prowadziła aż 21:11 i dopiero w końcówce goście zdobyli pięć punktów i przegrali do 16. Podobny scenariusz był w trzecim secie, gdy Astra prowadziła 22:14 i ostatecznie wygrała także do 16.