Nie taki lider straszny

Nie taki lider straszny Radio Zachód - Lubuskie

Blisko sprawienia niespodzianki byli koszykarze drugoligowej drużyny EIG CEZIB Kangoo Basket Gorzów Wlkp., którzy w kolejnym meczu o ligowe punkty przegrali we własnej hali z niepokonaną w rozgrywkach drużyną Sokoła Marbo Międzychód.

Po fatalnym ostatnim ligowym meczu z jedną z najsłabszych drużyn w rozgrywkach chyba nikt nie przypuszczał, że zespół gorzowskich Kangoorów postawi się niepokonanemu w tym sezonie liderowi rozgrywek. Tymczasem w pierwszych 20 minutach na boisku nie było widać różnicy jaka dzieli w tabeli oba zespoły. Dopiero w 3 i 4 kwarcie zespól gości zagrał zdecydowanie lepiej w obronie i głównie dzięki temu zdołał wygrać 13 mecz w tym sezonie.

20 punktów dla gorzowskiej drużyny zdobył Norbert Grzegorczyk.

EIG CEZIB Kangoo Basket Gorzów Wlkp. – Sokół Marbo Międzychód 71:83 (26:26, 15:15, 19:26, 11:16)