Orzeł zlał Sobieskiego

Orzeł zlał Sobieskiego Radio Zachód - Lubuskie

Siatkarze Orła Międzyrzecz pewnie pokonali 3-0 w derbowych pojedynku Sobieskiego Żagań w meczu ósmej kolejki grupy pierwszej drugiej ligi.

Pierwszy set w całości pod kontrolą Orła. Przy stanie 14-9 szkoleniowiec gości Artur Wróblewski poprosił o czas, ale przerwa ta nie zmieniła obrazu gry i gospodarze skończyli pierwszą partię pewnie wygrywając do 18.

Druga część długo układała się podobnie jak poprzednia. Przy stanie 17-12 żaganianie wzięli się za odrabianie strat mimo, że dwukrotnie o przerwę poprosił trener Orła Piotr Haładus. Do wyniku po 20 mecz wyrównany, ale cztery punkty zdobyli gospodarze i nie wypuścili już przewagi. Wygrali 25-21 i w całym meczu było 2-0.

Partia trzecia z początku bez wyraźnego lidera. W pewnym momencie na 3 punkty przewagi wyszli goście, ale trener Haładus poprosił o czas i znów prowadzili gospodarze. Do końca meczu nic się już nie zmieniło, międzyrzeczanie wygrali do 18 i cały derbowy mecz 3-0.

W innym meczu II ligi AZ Iwaniccy Gubin przegrali we własnej hali z Ikarem Legnica 0:3 w setach do 20, 21 i 19.