Gotowy jest już projekt budżetu Gorzowa na przyszły rok. Dochody miasta mają wynieść prawie 848 mln, wydatki ponad miliard. Deficyt wyniesie ponad 220 mln.
Ma zostać pokryty m.in. środkami z kredytów i wolnymi środkami wynikającymi z rozliczeń pożyczek z lat ubiegłych. Na inwestycje i zakupy inwestycyjne miasto planuje wydać prawie 278, 5 mln złotych.
Wśród najważniejszych inwestycji są m.in.
- Budowa Północnej Obwodnicy Gorzowa (ponad 28 mln, z tego wkład miasta wyniesie 10 mln)
- Przebudowa układu komunikacyjnego wraz z przebudową skrzyżowań w ul. Kosynierów Gdyńskich i ul. Słowiańskiej ( 17,5 mln. Z tego 2,5 mln to miejskie pieniądze, a 15 mln pochodzi z Polskiego ładu).
- Przebudowa dróg wraz z infrastrukturą transportu publicznego w rejonie dworca PKP ( prawie 4 mln- mamy na to unijne dofinansowanie)
- Modernizacja wschodniego wylotu DK 22, na odcinku od ronda Sybiraków do granic miasta (prawie 30 mln. Z tego prawie 29 mln to wkład miasta, a reszta to rządowe dofinansowanie,które w sumie wynosi 49 mln)
- Przebudowa ul. Spichrzowej – II etap (prawie 4 mln – w całości to pieniądze z budżetu miasta) i III etap (1mln 100 tys.- to też pieniądze miejskie)
- Modernizacja deptaku przy ul. Hawelańskiej wraz z ulicą Hawelańska/ Wełniany Rynek (nieco ponad prawie 6,5 mln. Z tego prawie 800 tys. to pieniądze miasta, a 5,5 mln to dofinansowanie).
Inwestycji doczekają się też mniejsze ulice, m.in. Pirytowa, Klonowa, Ikara, Litewska, Dworska, Sosnowa. Ponad 700 tys. miasto wyda na przebudowę dróg gruntowych. Na remonty chodników zapisano 400 tysięcy.
8 mln miasto przeznaczy na ciąg dalszy prac w szkole podstawowej nr 1. 28 mln pójdzie na CEZiB, z czego 26 mln to miejskie pieniądze. Dodatkowo 29,5 mln miasto wyda na stworzenie przy CEZiB-ie internatu i poradni pedagogiczno- psychologicznej oraz centrum doradztwa zawodowego. Tu koszty rozłożą się po połowie- 15 mln miasto wyłoży z własnej kasy, a 14,5 mln to rządowe dofinansowanie.
Na budowę hali sportowej miasto planuje w przyszłym roku wydać 34,5 mln złotych.