Akademickie derby na remis

Akademickie derby na remis Radio Zachód - Lubuskie

Futsaliści AZS-u UZ Zielona Góra zremisowali we własnej hali z Luxioną AZS-em UMCS Lublin 3:3 (2:1) w niedzielnym meczu I ligi.

Wynik spotkania otworzył w 6 min Grzegorz Fularski i goście prowadzili 1:0. Wyrównał w 19 min Adrian Niedźwiedzki, a kilkadziesiąt sekund później prowadzenie miejscowym dał Kamil Klechammer. Zielonogórzanie zdobyli jeszcze gola w ostatniej akcji pierwszej połowy, jednak piłka wpadła do siatki już po syrenie sygnalizującej przerwę i nie została uznana.

W drugiej części na listę strzelców znów wpisał się Fularski doprowadzając w 24 min do remisu. Po 30 min rywalizacji przyjezdni prowadzili już 3:2, po goli Mateusza Szafrańskiego. Remis dla gospodarzy uratował w 33 min Radosław Romanowski. W samej końcówce przedłużonego rzutu karnego nie wykorzystał inny z zielonogórskich zawodników, Michał Bartnicki.