Siódemka lepsza od Trójki

Siódemka lepsza od Trójki Radio Zachód - Lubuskie

W meczu na szczycie grupy B I ligi piłkarzy ręcznych trzecia w tabeli Trójka Nowa Sól przegrała u siebie z liderem Siódemką Miedzią Legnica 27-36.

Mecz zaczął się nie najlepiej dla gospodarzy, którzy dość szybko musieli goonić skutecznych legniczan. Udało się im dojść rywali na jedną bramkę w okolicach 15 minuty meczu, gdy przegrywali 9-10. Potem kolejny „odskok” lidera tabeli, ale końcówka to ponowna próba doprowadzenia do remisu i ponownie nieskuteczna. Po dwóch kwadransach Trójka schodziła przegrywając 15-16.

Druga połowa bez większej historii. Legniczanie cały czas mieli kilka bramek przewagi, a w końcówce zwiększyli tempo i wygrali wysoko, bo 36-27. Spotkanie ocenia zawodnik Trójki Kamil Kowalski.