Vaculik najlepszy w Toruniu. Janowski z brązem IMŚ!

Vaculik najlepszy w Toruniu. Janowski z brązem IMŚ! Radio Zachód - Lubuskie

Słowak Martin Vaculik z Moich Bermudów Stali Gorzów wygrał żużlowe Grand Prix Polski w Toruniu, będące ostatnią rundą tegorocznego cyklu. Drugie miejsce w finale zajął jego klubowy kolega Bartosz Zmarzlik, który już przed tym turniejem był pewien tytułu Indywidualnego Mistrza Świata. Podium uzupełnił Duńczyk Leon Madsen, a czwarty w finale był Maciej Janowski. Ostatecznie to wrocławianin wywalczył brąz IMŚ, a srebro zdobył Madsen.

Vaculik wygrał rundę zasadniczą toruńskich zawodów, a Zmarzlik zdobył w tej części turnieju 12 punktów. Z pierwszego półfinału awansowali Vaculik i Madsen, odpadli Fredrik Lindgren i Andrzej Lebiediew. Z drugiego weszli Zmarzlik i Janowski, zostawiając w pokonanym polu Mikkela Michelsena oraz Daniela Bewley’a.

Wyniki GP Polski w Toruniu (źródło: sportowefakty.wp.pl)

1. Martin Vaculik – 19 (3,3,3,2,2,3,3)
2. Bartosz Zmarzlik – 17 (2,2,2,3,3,3,2)
18. Mateusz Affelt – (0)

Czołowa dziesiątka klasyfikacji generalnej (pierwsza szóstka jest pewna uczestnictwa w przyszłorocznym cyklu): 1. Bartosz Zmarzlik – 166 pkt., 2. Leon Madsen (Dania) – 133, 3. Maciej Janowski – 106, 4. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 103, 5. Robert Lambert (Wielka Brytiania) – 103, 6. Daniel Bewley (Wielka Brytiania) – 102, 7. Patryk Dudek – 102, 8. Tai Woffinden (Wielka Brytiania) – 95, 9. Martin Vaculik (Słowacja) – 91, 10. Mikkel Michelsen (Dania) – 82.