MP U16: Lubuszanie zaznaczyli swoją obecność w Lublinie

MP U16: Lubuszanie zaznaczyli swoją obecność w Lublinie Radio Zachód - Lubuskie

W Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski U16 w lekkiej atletyce. Na podium nie zabrakło przedstawicieli lubuskich klubów.

Najlepiej spośród naszych spisali się żaranie. Przedstawiciele Agrosu sięgnęli po dwa złote medale oraz jedno srebro, co dało im trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej spośród wszystkich klubów. Po tytuł oraz wicemistrzostwo sięgnął płotkarz Stanisław Pająk. O jego występach oraz pozostałego z medalistów mówi trener Agrosu, Mateusz Wisz:

Trzy medale wywalczyli zawodnicy AZS-u AWF-u Gorzów. Srebro w biegu na 300 metrów zdobyła Aleksandra Jeż, bijąc o 22 setne sekundy dotychczasowy rekord życiowy:

Ponadto brązowe medale zdobyli Joanna Żelazna w chodzie na 3000 metrów i Inga Juszczak w rzucie młotem.

Mistrzem Polski na 2000 metrów został Kacper Zdzyniecki z Draczyński Running Team Nowa Sól. O jego występie mówi trener Adam Draczyński:

Srebro w konkurencji skoku wzwyż wywalczył w Lublinie Dominik Osiński z łagowskiej filii ZLKL-u Zielona Góra. O kulisach jego występu oraz przygotowań opowiada trener Paweł Biskup: