Anwil lepszy od Zastalu

Anwil lepszy od Zastalu Radio Zachód - Lubuskie

Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra przegrali na wyjeździe z Anwilem Włocławek 61:82 w meczu inaugurującym nowy sezon Energa Basket Ligi.

Pierwsza kwarta była dość wyrównana i minimalnie lepsi byli w niej miejscowi – 14:13.

W drugiej partii Anwil zaczął naszym odskakiwać. Wyszedł już na 19:13, jednak zielonogórzanie zdołali doprowadzić do remisu. Po 16 min gry było 24:21. Następnie gospodarze zdobyli osiem punktów z rzędu. Ostatecznie druga kwarta dla włocławian – 25:11, którzy po pierwszej połowie prowadzili 39:24.

Trzecia część to walka Zastalu i próba zniwelowania strat. Udało się już zejść na stratę dziesięciu punktów. Zespół trenera Olivera Vidina wygrał trzecią kwartę 22:20, ale w całym meczu przegrywał po 30 minutach rywalizacji 46:59.

W ostatniej, czwartek kwarcie do pewnego momentu Zastal dotrzymywał kroku miejscowym, ale później Anwil już odskoczył. Na nieco ponad 2,5 do końca spotkania włocławianie prowadzili już różnicą dwudziestu punktów – 77:57 i było już po meczu.

Najwięcej punktów dla Zastalu rzucili Glenn Cosey i Alen Hadzibegovic po 12.