AZS UZ w finale PP, ale Zew mocno powalczył

AZS UZ w finale PP, ale Zew mocno powalczył Radio Zachód - Lubuskie

AZS UZ Zielona Góra pokonał we własnej hali Zew Świebodzin 30:28 w meczu II rundy Pucharu Polski piłkarzy ręcznych.

Już w 3 minucie za faul na Julianie Reszczyńskim – czerwoną kartkę ujrzał jeden z liderów Zewu Jędrzej Jasiński, ale goście ostro ruszyli do ataków i po 17 minutach prowadzili 9:6.

Akademicy zaczęli odrabiać straty i w 26 minucie po bramce Kacpra Kiersnowskiego wyrównali na 12:12. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 15:15.

W drugiej odsłonie – bramka za bramkę. Po 48 minutach był remis 26:26, ale w Zewie za trzecią 2 minutową karę boisko opuścił obrotowy Arkadiusz Bosy.

W 59 minucie Daniel Mieszkian zmniejszył przewagę AZS UZ do jednej bramki (28:29), ale karnego wykorzystał Szymon Matela i było 30:28.

W ostatnich sekundach meczu kontrowersyjna sytuacja –  rzut karny dla Zewu. Bramkarz AZS-u Aleksander Kupriańczyk obronił, ale piłka przekroczyła linię bramkową. Innego zdania byli sędziowie, którzy nie uznali bramki dla Zewu.

Jednym z wyróżniających się graczy gospodarzy był Julian Reszczyński, który zdobył 6 bramek: