Lubuskie medale na Mistrzostwach LZS

Lubuskie medale na Mistrzostwach LZS Radio Zachód - Lubuskie

W Słubicach zakończyły się lekkoatletyczne młodzieżowe mistrzostwa Polski zrzeszenia LZS. Impreza odbyła się w ramach ogólnopolskich igrzysk LZS. W ekipie gospodarzy, czyli Lubusza Słubice na podium stanęły najbardziej utytułowane z obecnych zawodniczek klubu. Konkurs rzutu dyskiem wygrała Paulina Polańska a 3. miejsce w trójskoku zajęła Julia Wyrwas. Na 3. miejscu była też klubowa sztafeta 4×400, ale w tej konkurencji wystąpiły tylko trzy ekipy.

Dwa srebrne i jeden brązowy medal wywalczyli reprezentanci Agrosu Żary. We wspomnianym konkursie dyskobolek trzecia była Kinga Pecyna a drugie miejsca zajęli Dawid Rewaj w biegu na 400 metrów przez płotki, który też pobił rekord życiowy i Kamil Gierula w biegu na 1500. Z kolei z Uczniaka Szprotawa brąz w rzucie oszczepem zdobył Sebastian Chudzik. Bez medalu skończyli reprezentanci ALKS AJP Gorzów i ZLKL Zielona Góra, choć u tych ostatnim kandydatem do podium w pchnięciu kulą był Michał Skopiński. Jednak 4. miejsce zielonogórzanina nie zmartwiło: