Dwójka znów złota! Koliadych z brązem!

Anna Puławska z AZS AWF Gorzów wraz z byłą zawodniczką gorzowskiego klubu Karoliną Nają zdobyła złoty medal kajakarskich mistrzostw Europy w K2 na 500 metrów. Polki o prawie sekundę wyprzedziły na mecie drugie Belgijki i o ponad 1,5 trzecie Niemki. Jutro przed Puławską jeszcze dwie szanse medalowe: w finałach K1 i K4 na 500 metrów:

Na podium w Monachium stanął dziś też Oleskii Koliadych z gorzowskiej Admiry. Mistrz Świata w C1 na 200 tym razem wywalczył w tej konkurencji brąz. Przed nim o 3 dziesiąte sekundy byli reprezentanci Litwy i Hiszpanii. Koliadych na tym zakończył swój udział w europejskim czempionacie:

W finale rywalizował dziś też Wiktor Głazunow z AZS AWF Gorzów, który zajął 6. miejsce w C1 na 1000. Najlepszego Polskiego kanadyjkarza czeka jeszcze jutro walka o medale w C2 na 500 metrów.