Majewska błyszczała na „Śląskim”. Dziesiątka gorzowian pojedzie na MP

Za czołowymi gorzowskimi lekkoatletami kolejne starty w mocno obsadzonych mityngach. Najwięcej powodów do zadowolenia ma Marika Majewska, która zwyciężyła w biegu na 100 metrów przez płotki podczas memoriału Janusza Kusocińskiego. Zawodniczka AZS AWF Gorzów aż o 23 setne sekundy poprawiła na Stadionie Śląskim swój rekord życiowy, który od wczoraj wynosi 13,16 s:

W memoriale Janusza Kusocińskiego miała też wystąpić klubowa koleżanka Majewskiej, Kornelia Lesiewicz. Niestety mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata juniorek w biegu na 400 metrów doznała kontuzji na rozgrzewce i zmuszona była wycofać się ze startu. Nie będzie jej też za tydzień na mistrzostwach Polski seniorów w Suwałkach. Dla Lesiewicz występ w Chorzowie miał być drugim w sezonie, bowiem w piątek rywalizowała w Bydgoszczy w memoriale Ireny Szewińskiej. Tam była dziewiąta z czasem 54,62 i później nie ukrywała, że bieg zupełnie nie poszedł po jej myśli, ale wie dlaczego tak się stało:

Z kolei we francuskim Troyes wystąpił Daniel Sołtysiak. W biegu na 400 metrów reprezentant ALKS AJP Gorzów zajął . miejsce a czas 47,35 s. to nie jest wynik na miarę jego oczekiwań:

Bardziej zadowolony może być brat bliźniak Daniela Sołtysiaka, Bartosz, który zwyciężył na 400 metrów w mityngu NCDC Cup w Szczecinie z czasem 47,13, który jest jego nowym rekordem życiowym. Wśród kobiet na 400 metrów wygrała także reprezentantka ALKS AJP Gorzów, Olga Rzeszewska. Do rozpoczynających się w czwartek w Suwałkach 98. PZLA Mistrzostw Polski zgłoszonych jest w sumie dziesięcioro gorzowian. AZS AWF wystąpi w składzie Marika Majewska (100 metrów przez płotki), Magdalena Żelazna (chód na 5000 metrów), Julia Szałas (rzut oszczepem), Aleksandra Wołczak (400 metrów przez płotki) i Patryk Bucki (rzut młotem). ALKS AJP wystawią piątkę: Nikola Horowska (200 metrów i skok w dal), Łukasz Żok (200 metrów), Daniel Sołtysiak, Bartosz Sołtysiak (obaj 400 metrów), Agata Jędrzejczak (rzut młotem).