Czwórka naszych kajakarzy na podium Pucharu Świata

Czwórka naszych kajakarzy na podium Pucharu Świata Radio Zachód - Lubuskie

Czwórka lubuskich kajakarzy stanęła na podium zakończonego dziś w Poznaniu Pucharu Świata. Z powodu wczorajszego bardzo silnego wiatru wszystkie finał odbyły się dziś. W K4 na 500 zwyciężyły Polki w składzie z Anną Puławską z AZS AWF Gorzów. Dwukrotna medalistka olimpijska zajęła też 2. miejsce w K1 na 500.

W C1 na 500 trzeci był klubowy kolega Puławskiej Wiktor Głazunow, który na dwukrotnie dłuższym dystansie zajął 5.miejsce. W C4 na 500 zwycięstwo odniosła polska osada w składzie z Oleksijem Koliadychem. Zawodnik Admiry Gorzów zajął też 9. miejsce w C1 na 500

W rywalizacji niepełnosprawnych w KL3 na 200 trzeci był Mateusz Surwiło ze Startu Zielona Góra.

Dodajmy, że w Pucharze Świata startował też Przemysław Korsak z G`Power Gorzów, który po 4. miejscu w swojej serii półfinałowej w K1 na 1000 awansował do finału B. Jednak z powodu wczorajszych złych warunków i zmian w programie zawodów, wszystkie finały B zostały odwołane.