SKM pokonuje Pyrę i walczy o pierwszą czwórkę!

SKM pokonuje Pyrę i walczy o pierwszą czwórkę! Radio Zachód - Lubuskie

SKM Zastal Fatto Developer Zielona Góra pokonał Pyrę Poznań 72-60 w swoim drugim meczu finałów mistrzostw Polski U15.

Dzięki temu Zastal ma nadal szansę na awans do pierwszej czwórki imprezy.

A dziś w hali przy Amelii w ZG Zastalowcy prowadzili po I połowie 10 punktami, potem nawet siedemnastoma.

Oba zespoły grały długo strefą, która zwłaszcza Zastalowcom dała dużo efektów. Pyra bowiem miała katastrofalną skuteczność za trzy – pod naciskiem strefy trafiła lewie dwie trójki na 31 prób!!!

Po 30 minutach SKM Zastal prowadził już 59-42 i wtedy miał pięciominutowy przestój – rywal zszedł na 8 punktów straty.

Przełamał to trójką Bartosz Chęciński, który potem zebrał też ważną piłkę, a po jego wolnych sytuacja się uspokoiła.

A teraz jeszcze trenerska ocena dzisiejszego meczu:

W meczu o wejście do strefy medalowej Zastal zagra jutro z Bryzą Kowale – oba zespoły mają po jednej wygranej i jednej porażce – kto jutro wygra, awansuje. Początek tego spotkania w piątek o 17:15