Tęcza wygrywa rzutem na taśmę

Tęcza wygrywa rzutem na taśmę Radio Zachód - Lubuskie

Piłkarze Tęczy Krosno Odrzańskie wygrali u siebie z Budowlanymi Lubsko 3-2 w meczu na szczycie zielonogórskiej klasy okręgowej. Bramka dająca zwycięstwo gospodarzom padła w ostatnie minucie meczu.

Do przerwy padły 3 gole. Wynik dla Tęczy otworzył w 12 minucie Kamil Adamów wykorzystując podanie ze skrzydła Klaudiusza Krzala. Wyrównał w 35 minucie Patryk Siwik, a tuż przed przerwą na 2-1 dla gospodarzy strzałem na pustą bramkę popisał się Mateusz Hałambiec.

Kilka minut po przerwie wyrównali ponownie goście, strzelcem Michał Wypchło. W 70 minucie za drugą żółtą kartkę boisko opuścił obrońca Damian Krajewski z Budowlanych i wówczas zespół z Krosna ruszył do jeszcze bardziej intensywnych ataków, wręcz przejął całkowicie kontrolę nad wydarzeniami. Bramka wisiała w powietrzu i tak się stało. Jej autorem w ostatniej minucie był został Mariusz Wolbaum i Tęcza wygrała 3-2.

Krośnianie zgarnęli 3 punkty i mają już tylko dwa „oczka” straty do wicelidera z Lubska i jednocześnie najgroźniejszego konkurenta w walce o awans do IV ligi.