Skierka wicemistrzem Polski!

Skierka wicemistrzem Polski! Radio Zachód - Lubuskie

Jakub Skierka z Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra wywalczył z czasem 1.57,74 s srebrny medal w finale 200 m stylem grzbietowym na mistrzostwach Polski seniorów, które rozpoczęły się na 50-metrowym basenie w Łodzi.

Podopieczny trenera Jacka Miciula stoczył pojedynek ze zdecydowanym faworytem byłym zielonogórskim pływakiem Radosławem Kawęckim. Skierka znakomicie finiszował i zabrakło bardzo niewiele, by wyprzedzić utytułowanego, byłego zielonogórzanina.

Obaj zawodnicy wywalczyli minima na tegoroczne mistrzostwa Europy seniorów w Glasgow.

Medalową szansę miał także inny zawodnik Towarzystwa Pływackiego 18 – letni Michał Miciul. Syn szkoleniowca zielonogórskiego klubu chciał jednak jak najmniejszym kosztem awansować do finału A. Miciul nie przebrnął eliminacji. Skończyło się na 13 miejscu choć w finale B zielonogórzanin miał czas lepszy od brązowego medalisty.

Dodajmy, że Jakub Skierka zdobył także tytuł młodzieżowego mistrza Polski.