Orzeł lepszy od Astry w półfinale nr 1

Orzeł lepszy od Astry w półfinale nr 1 Radio Zachód - Lubuskie

Rozpoczęły się półfinały II ligi siatkarskiej. Orzeł Międzyrzecz wygrał I mecz z Astrą Nowa Sól 3-1.

Od początku Orzeł miał przewagę i wygral pierwszego seta 25-16. Na nic zdały sie przerwy na żadanie grającego trenera Astry Przemysława Jetona, bo gospodarze mocnymi zagrywkami zdobywali punkt po punkcie. Podobna sytuacja była w drugim secie, a nowosolanie dotrzymywali kroku rywalom do stanu 16:18. Potem międzyrzeczanie za sprawą asów serwisowych Wojciecha Janasa odskoczyli i wygrali 25-20. Trzecia partia to najbardziej wyrównana walka, Astra „odgryzła się” faworytowi i wygrała 25-23, choć Orzeł prowadził 23:21. Ostatni set to wielkie emocje, dramatyczna końcówka, ale Orzeł ją wygrywa 25-22. Astra doprowadziła do rezultatu 21:22, ale zagrywkę zepsuł Mateusz Szubert i mecz zakończył sie zwycięstwem Orła, który prowadzi w serii 1-0. Jutro w Międzyrzeczu mecz nr 2. Relacja Marka Staniszewskiego: