Sobotni Konkurs Sportowy (14.04)

Sobotni Konkurs Sportowy (14.04) Radio Zachód - Lubuskie

Sobotni Konkurs Sportowy

W drugiej z kwietniowych eliminacji Sobotniego Konkursu Sportowego awans do finału uzyskali panowie: Jacek Stankiewicz z Zielonej Góry i Grzegorz Zapytowski z Gorzowa. Wcześniej, bo 7 kwietnia nominację uzyskał Marek Stachowiak z Gorzowa.

A oto pytania na które prawidłowo odpowiedzieli uczestnicy SKS (14.04):

1. 7 marca zmarł znakomity żużlowiec Henryk Żyto, który ma na koncie pierwszy złoty medal DMŚ. W którym z brytyjskich klubów startował Henryk Żyto? Odp. Coventry Bees.

2. Polski kolarz torowy został mistrzem świata podczas zawodów w holenderskim Apeldoorn. Proszę podać jego imię i nazwisko i konkurencję którą wygrał. Odp. 20-letni Szymon Sajnok zdobył złoty medal w omnium, czyli wieloboju.

3. Który z klubów polskiej ekstraklasy prowadzi Ferdinando di Giorgio – były szkoleniowiec reprezentacji Polski siatkarzy? Odp. Jastrzębski Węgiel.

4. Proszę podać imię i nazwisko amerykańskiego zawodnika drużyny Wataha Zielona Góra. Odp. Matt Pineda.

5. Która z zielonogórskich zawodniczek zdobyła w ubiegłym roku tytuł zawodowej mistrzyni świata K-1 federacji MFC? Odp. Emilia Czerwińska.

6. Które z miast będzie bazą polskich piłkarzy podczas przyszłorocznego Mundialu w Rosji? Odp. Soczi.

7. Która z zawodniczek była chorążym polskiej reprezentacji podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie w 2006 roku? Odp. Paulina Ligocka (snowboard).

8. Andrea Anastasi były selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy został trenerem jednej z reprezentacji. Której? Odp. Siatkarzy Belgii. Włoch będzie łączył to stanowisko z pracą trenera w Treflu Gdańsk.

9. Które z drużyn będą rywalami polskich piłkarzy ręcznych w eliminacjach mistrzostw Europy 2020? Odp. Niemcy, Izrael i Kosowo. Zmagania rozpoczną się 24 października i potrwają do 16 czerwca przyszłego roku. Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w styczniu 2020 roku w Austrii, Norwegii i Szwecji.

10. Po raz który w karierze Jarosław Michałowski wygrał kolarskie Piekło Przytoku? Odp. 7.

11. Które miejsce w rankingu FIFA zajmuje aktualnie Polska? Odp. 10.

12. Kto jest liderem światowego rankingu ATP 2018? Odp. Hiszpan Rafael Nadal.