Ta porażka boli – Olimpia przegrała z SMS

Ta porażka boli - Olimpia przegrała z SMS Radio Zachód - Lubuskie

Nieoczekiwana porażka Olimpii Sulęcin. W meczu pierwszej ligi Olimpia przegrała z SMS Spała 2:3

Olimpia-SMS 2:3 (25:21, 25:13, 24:26, 23:25, 5:15)

Dla obu drużyn był to mecz o przedostatnie miejsce po rundzie zasadniczej. Olimpia, aby to miejsce utrzymać, musiała zdobyć co najmniej dwa sety. Wynikało to z tego, że przy równej ilości punktów o wyższym miejscu w tabeli najpierw decyduje większa ilość zwycięstw w rozgrywkach. A tych Olimpia miała trzy, przy jednym zespołu SMS. Jak się okazało po meczu zawodnicy o tym nie wiedzieli. Mieli po prostu zagrać najlepiej jak potrafią i pokonać uczniów ze Spały. Ten cel podopieczni Łukasza Chajca realizowali w pierwszych dwóch setach i na początku trzeciego. Jednak w tym momencie goście zaczęli ryzykować zagrywką i odrzucili sulęcinian od siatki. W efekcie przegrane dwie kolejne partie. Szczególnie bolesna była porażka w IV odsłonie, w której Olimpia prowadziła już 15:11. O tie-breaku kibice, a i pewnie sami siatkarze z Sulęcina będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Wynik 5:15 mówi sam za siebie.