Komplet Olimpii

Komplet Olimpii Radio Zachód - Lubuskie

O trzy punkty wzbogacili swój pierwszoligowy dorobek siatkarze Olimpii Sulęcin.

Dzisiaj, w 9 kolejce spotkań zaplecza ekstraklasy sulęcinianie pokonali we własnej hali UKS Mickiewicz Kluczbork 3:0 (25:21:25:21, 29:27).

Pierwsze dwa sety toczyły się pod dyktando miejscowych. Obie partie miały jednak inne oblicza. W pierwszym secie gospodarze wywalczyli czteropunktową przewagę dopiero gdy na tablicy wyników pojawiło się po ich stronie 18 punktów. Z kolei w drugiej odsłonie tę w miarę bezpieczną różnicę siatkarze Olimpii uzyskali stosunkowo szybko i spokojnie kontrolowali przebieg gry. Zgoła odmienny przebieg miał set nr 3. Nie mający nic do stracenia goście prowadzili 4:1 i 8:5. Miejscowi doprowadzali do wyrównania i gdy wyszli na prowadzenie 15:12 wydawało się, że ta część gry będzie miała podobny scenariusz do dwóch poprzednich. tak jednak nie było.  Pierwszego setbola miejscowi mieli przy prowadzeniu 24-23, ale później to rywale, przy prowadzeniu 26:25 i 27:26 mieli dwie piłki setowe. Na szczęście nie nie udało im się zdobyć już żadnego punktu i podopieczni Łukasza Chajca mogli cieszyć się ze zwycięstwa.