Wisła za mocna

Wisła za mocna Radio Zachód - Lubuskie

Koszykarki InvestInTheWest ENEI Gorzów Wlkp. przegrały we własnej hali z Wisłą CanPack Kraków 64:75.

W czwartek, w rozgrywkach EuroCup Women gorzowianki łatwo pokonały w Szwecji zespół z Sodertalje, zaś drużyna z Krakowa wysoko uległa w Stambule Besiktasowi. W Turcji, w ekipie spod Wawelu nie grały dwie zawodniczki z USA, które w hali przy ul. Chopina w Gorzowie były jaśniejszymi postaciami zespołu Krzysztofa Szewczyka.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia miejscowych, które szybko objęły prowadzenie 6:2. Szkoleniowiec Wisły poprosił o przerwę, po której jego podopieczne nie tylko odrobiły stratę, ale wyszły na prowadzenie 13:6. Akademiczki wzmocniły obronę i na pierwszą przerwę schodziły prowadząc jednym punktem. W drugiej kwarcie powtórzyła się historia z ostatniego meczu w Bydgoszczy. Przez pierwszych pięć minut gorzowianki nie zdobyły żadnego punktu, zaś Wisła 12. Nie koniec to jednak znakomitej passy przyjezdnych, które powiększały przewagę by przystępować do ostatniej części spotkania prowadząc 64:46. Zespół KS AZS AJP znany jest jednak z tego, że walczy do końca, a jego fani do ostatniej sekundy głośnym dopingiem starali się wspomagać swe ulubienice. Tym jednak razem cudu w hali AJP nie było. Gospodynie ambitnie walczyły do końcowej syreny, ale wiślaczki nie wypuściły zwycięstwa z rąk.

Annamaria Prezelj (InvestInTheWest ENEA):

Dariusz Maciejewski – trener InvestInTheWest ENEI:

Krzysztof Szewczyk – trener Wisły CanPack:

InvestInTheWest ENEA Gorzów Wlkp. – Wisła CanPack Kraków 64:75 (17:16, 10:27, 19:21, 18:11)
InvestInTheWest ENEA: Katarzyna Dźwigalska 2, Sharnee Zoll-Norman 5, Julija Rytsikowa 2, Ariel Atkins 20, Annamaria Prezelj 9, Agnieszka Fikiel 2, Laura Juskaite 5, Maryia Papova 4, Daria Stelmach 5, Kyara Linskens 10.
Wisła CanPack: Mercedes Russell 13, Jordin Canada 13, Leonor Rodríguez 17, Sabína Oroszová 0, Magdalena Ziętara 2, Justyna Żurowska-Cegielska 4, María Conde 12, Božica Mujović 0, María Araújo 14.