Orzeł pokonał lidera i teraz prowadzi w II lidze

Orzeł pokonał lidera i teraz prowadzi w II lidze Radio Zachód - Lubuskie

W meczu na szczycie grupy I drugiej ligi siatkarzy Orzeł Międzyrzecz wygrał z liderem tabeli Treflem Lębork 3:0 i teraz ekipa z Międzyrzecza zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Gospodarze od początku meczu byli skoncentrowani i w pierwszym secie prowadzili cały czas, choć goście doszli na 15:14 i 19:17. Końcówka należała do Orła, a 25 punkt po asie serwisowym zdobył Mariusz Szulikowski i międzyrzeczanie wygrali pierwszą partię do 18. W drugim secie początek znów dobry w wykonaniu gospodarzy, ale Trefl nie zamierzał oddawać pola. Końcówka seta była dramatyczna. Kilka piłek setowych mieli goście, ale górą było doświadczenie Orła, który wygrał 31:29. Trzeci set był formalnością, bo z zespołu Trefla zeszło powietrze i Orzeł łatwo wygrał do 17: